Blog

Články

Mytí fasád Ostrava

Fasáda je to, čemu v první řadě věnuje člověk pozornost, když se blíží k jakékoli budově, ať už je to obytná budova nebo administrativní komplex. Každý dům je ale také potřeba čas od času očistit od prachu a plísní, které se usazují na fasádách domů. Je to ovlivněno neprodyšností a klimatickými podmínkami.

Vzhled fasády je velmi důležitý, protože představuje tvář budovy. Aby krása fasády zůstala vždy dokonalá a čistota neustále jiskřila, je nutné fasády domu pravidelně umýt. Kromě toho je ve velkých městech znečištění ovzduší mnohem vyšší než na předměstí nebo na venkově.
Počáteční očištění povrchu fasády od prachových nečistot se většinou provádí pomocí vysavače nebo škrabky. Následné použití specializovaných profesionálních produktů pro čištění a mytí fasád umožní co nejdříve provádět vysoce kvalitní práci. Tu nabízí i mytí fasád Ostrava.

Při výběru detergentních směsí se také musí vzít v úvahu vlastnosti stěn, jsou-li stěny hladké nebo porézní, povahu jejich znečištění a další faktory. Opakované nanášení čisticích prostředků a ruční čištění fasády abrazivními kartáči zvyšuje náklady na pracovní sílu a čištění fasády ve výškách je dražší.

Každopádně nejen služby mytí fasád Ostrava jsou zahrnuty v portfoliu firmy. Patří sem také nátěry fasád, mytí střech, mytí dlažby a podobně. Je velmi důležité také dodržování bezpečnosti práce, protože pracovníci takových firem pracují ve výškách. Čištění fasády se provádí nejen za účelem zlepšení vzhledu budovy. Čištění fasády také přispívá k zachování tepelné účinnosti a zvukových izolačních vlastností povrchové úpravy fasády a prodlužuje její životnost.