Časté dotazy

Nátěry fasády - co vás nejčastěji zajímá?

Cena za m2 nátěru fasády?
Při nátěru fasády nelze přesně dopředu určit cenu za m2. Cena je ovlivněná dle povrchu fasády, typu barvy, tj. musíme-li použít akrylátovou barvu nebo silikonovou barvu, dalším faktorem je odstín barvy, tj. světlejší či tmavší barva a samozřejmě přihlížíme k velikosti plochy. Pro bližší představu můžeme uvést, že cena za 1m2 se pohybuje mezi 250-400,- Kč/1m2 dle použitého materiálu. V ceně je obsaženo umytí fasády před nátěrem, penetrace a 2 vrstvy barvy a vše s prací spojené, tedy metry čtvereční krát cena za metr je konečná cena.
Cena za 1m2 při nátěru střechy?
Rovněž při nátěru střechy nelze přesně dopředu určit cenu za m2. Cena je ovlivněná dle povrchu fasády, například jedná-li se o plechovou střechu, nebo střechu z eternitu, nebo klasické tašky, kde bereme v potaz, je-li taška hladká nebo sypaná. Barva - tak zde rozhoduje prvek, jedná-li se o vodou ředitelnou barvu nebo polyuretanovou barvu. Pro bližší představu můžeme uvést, že cena za 1m2 se pohybuje mezi 150-450,- Kč/1m2 dle použitého materiálu. V ceně je obsaženo očištění střechy před nátěrem a penetrace/základová barva a 2 nástřiky finální barvou.
Jak dlouho trvá nátěr fasády nebo střechy na rodinném domě?
Tím že nestavíme lešení, pracuje pouze z našich žebříku nebo že zapůjčených plošin. Tak průměrná doba realizace nátěru fasády nebo střechy jsou 3 dny.
Stavíte lešení?
Ne, nestavíme lešení, pracujeme pouze ze žebříku, které mají dosah 12 m anebo vysokozdvižných plošin, které mají dosah až 40 m.
Jaké používáte barvy na fasádu?
Barvy používáme od firmy Stachema, se kterou dlouhodobě spolupracujeme a v případě potřeby se k vám kromě nás můžeš zastavit i jejich technik a doporučit pracovní postupy.
Čím umýváte fasádu, je to ekologické?
Všechny naše mycí prostředky jsou schválené hygienou a ČSN, v případě potřeby posíláme k cenové nabídce i kompletní dokumentaci chemií.
Máme si sami připravit dům nebo střechu na nátěr, myslíme olepení a zakrytí okolí?
Ne, nic dělat nemusíte, náš tým přijede a kompletně vše zakryje a zalepí. Po dokončení práci vše od lepíme odkryjeme a okolí uklidíme.
Co vše zahrnuje cenová nabídka pro nátěr střechy nebo fasády?
V cenové nabídce je zahrnuto čištění fasády / střechy, zalepení a olepení věci přilehlých k fasádě nebo střeše, nástřik jedné vrstvy penetrace nebo základové barvy, dvě vrstvy barvy v odstínů, který si vyberete, následně úklid okolí a dopravu. Po dokončení na vás nečeká žádné nepříjemné překvapení v navýšení faktury, cena se může měnit pouze po dohodě se zákazníkem.
Od kdy tyto práce provádíte?
V oboru se pohybujeme od roku 2008 a za tu dobu máme stovky ne-li tisíce realizaci po celé České republice.
Jakou dáváte na práci záruku?
Záruky se mění podle provedených prací, ale standardně dáváme na všechny naše práce 5letou záruku.
Kolik mě bude stát, když přijedete změřit a nacenit můj dům?
Nebude vás to stát vůbec nic, cenová nabídka a její vytvoření je vždy zdarma tak jako doprava.
Jste pojištění proti případnému poškození domů nebo střechy?
Ano, naše firma je pojištěna pro případ škody do výše 2,5mil. korun.
place
Nátěry KBN s.r.o.
Čujkovova 1714/21
700 30 Ostrava-Zábřeh